رسانه‌ها مسافت واقعيت با خبر را كوتاه خواهند کرد

”ماشاء‌الله شمس‌الواعظين“، سخنگوي انجمن دفاع از آزادي مطبوعات گفت: كساني كه از عمل رسانه‌اي انتقاد مي‌كنند، يا با كار حرفه‌اي آشنا نيستند و يا تمايلي به قرار گرفتن در زير آفتاب و علني شدن مباحث ندارند.
به گزارش ایسناوی که به بهانه انتشار متن كامل گفت‌وگوي اخير حجت الاسلام فاكر و برخي از اظهارات در پي اين اقدام،سخن می گفت افزود:وقتي انسان زير تشعشعات آفتاب قرار مي‌گيرد، هم اطرافش را به خوبي مي‌بيند و هم محيطش گرم‌تر و هم انديشه‌هايش حاصل‌خيزتر مي‌شود. بنابراين قرار گرفتن انديشه‌ها و موضع‌گيري‌ها در زير آفتاب رسانه‌ها، فوايد اجتماعي مناسبي را نصيب جامعه خواهد كرد.
شمس‌الواعظين با بيان اين عقيده كه مقايسه‌ي خاتمي با بني‌صدر و كنار گذاشتن اصلاح‌طلبان از قدرت در محافل پشت پرده به صورت بسيار قوي مطرح است، افزود: اين مباحث بايد از پشت پرده به روي پرده منتقل شوند تا از اين طريق موضع‌گيري‌ها شفاف و رسمي شود.
وي افزود: هر چقدر رسانه‌ها مواضع گروه‌هاي سياسي را به پشت پرده ببرند و در تاريكي شب پنهان كنند، اقدامي پنهان‌كارانه انجام داده‌اند. اگر رسانه‌ها مواضع گروه‌هاي سياسي را پنهان كنند، آن مواضع به فعل و انفعالات خود ادامه خواهد داد و احتمالا از دايره‌ي فرصت به كانون تهديد نقل‌مكان خواهد كرد. بدين طريق رسانه‌ي شايعه در جامعه تقويت مي‌شود و در چنين شرايطي قضاوت‌ها و داوري‌هايي فراتر از حجم واقعيت‌ها و حقيقت‌ها شكل مي‌گيرد.
سردبير روزنامه‌هاي توقيف شده‌ي جامعه، توس، نشاط و عصر آزادگان، تصريح كرد: با ورود رسانه‌ها به عرصه‌ي فعاليت‌هاي محافل پنهاني، مسافت واقعيت با خبر بسيار كوتاه خواهد شد.
متن کامل گفتگو

/ 0 نظر / 21 بازدید