نظارت شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر اينترنت

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: يک هيات سه نفره از شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر مسايل فني و آينده اينترنت و نيز چگونگي گسترش اين رسانه در کشور نظارت مي کند.
به گزارش پایگاه تخصصی فناوری اطلاعات محمد علي کي نژاد اعضاي اين هيات را شامل وزير پست و تلگراف و تلفن ، دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي و رييس سازمان صدا و سيما عنوان کرد.
وي افزود: اين شورا سند بسيار خوبي را درباره ساماندهي شبکه اينترنت تصويب کرد که بعضي از کشورهاي اسلامي از آن براي نحوه استفاده از اينترنت در کشورشان مورد استفاده قرار دادند.
کي نژاد تصريح کرد: اينترنت ابزاري است که هر لحظه رو به تکامل مي رود و ما به عنوان استفاده کننده حتما بايد بسترهاي آن را از نظر زيرساخت هاي فني و مسايل فرهنگي فراهم کنيم.
موضوع نظارت بر اينترنت از طريق مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حالي مطرح مي شود که روز گذشته رييس جمهور خاتمي در هنگام ديدار اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي با رهبري انقلاب گفته بود: در مسايل فرهنگي بايد مرجعي به عنوان فصل الخطاب وجود داشته باشد تا دستگاه هاي مختلف تکليف خودشان را بدانند و بر طبق نظر امام راحل عظيم الشان بايد به مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي ترتيب اثر داده شود.
وي با اشاره به مباحث شورايعالي انقلاب فرهنگي در مورد اطلاع رساني گفت: اينترنت مساله لازمي است اما اين نگراني در جهان وجود دارد که کساني که قدرت بيشتري دارند با استفاده از وسايلي نظير ماهواره و اينترنت فرهنگ هاي ملي را تحت تاثير قرار دهند که اين مساله خطري براي کل بشر محسوب مي شود به همين علت شوراي عالي انقلاب فرهنگي تلاش کرده در مصوبات خود در اين گونه مسايل از فرهنگ جامعه نيز محافظت کند.

/ 1 نظر / 9 بازدید
Mr.computer

سلام برادر. خسته نباشی.می دونی نظارت اينها به خاطر فرهنگ ایرانی نيست بلکه به خاطر امنیت خودشونه. اگر نظارت اينه که چهار تا وبلاگ ما رو تخته کنند ، بگذار اين کار را بکنند. ما که از مال دنيا فقط همين یک وبلاگ رو داريم.