ضعف اساسي در روزنامه‌نگاري حرفه‌اي

<ما دچار يك ضعف اساسي در روزنامه‌نگاري حرفه‌اي هستيم، اساسا روزنامه‌نگاري در كشور ما حرفه نشده است و بالطبع روزنامه‌ها هم وظايف اجتماعي خودشان را نمي‌توانند انجام دهند.
به گزارش ايسنا،دكتر كاظم معتمد‌نژاد عضو هيأت علمي دانشگاه علامه‌ طباطبايي در نشست مديران معاونت مطبوعاتي و نشريات علمي ـ پژوهشي كشور گفت: ما در زمينه‌ رشد مطبوعات در سال‌هاي بعد از پيروزي انقلاب پيشرفت چشمگيري داشته‌ايم، در كنار مطبوعات، رشد كتاب هم بسيار بالا بوده است، به طوري كه در سال‌هاي آخر پيش از انقلاب ما دو هزار و 500 تا سه ‌هزار عنوان كتاب و اكنون 30 هزار عنوان كتاب به چاپ رسيده است.
وی همچنین اظهار داشت: بايستي استقلال حرفه‌اي روزنامه‌نگاران تأمين شود كه در اين زمينه دانشگاه علامه‌ طباطبايي آمادگي كامل در زمينه‌ تدوين قانون مربوط به آن را دارد.
اين استاد دانشگاه گفت: معضل ديگر در مطبوعات ما آزادي بيان است، اساسا چرا در نشريات علمي بحث آزادي بيان مطرح مي‌باشد و بدون گسترش آزادي بيان و نشريات علمي ـ پژوهشي ما نمي‌توانيم در مسير توسعه گام برداريم.
دكتر معتمدنژاد در خاتمه‌ سخنان خود اظهار داشت: كشور ما كشوري ثروتمند است و امكانات لازم را دارد، اگر مطبوعات علمي پيشرفت كنند،‌ توسعه‌ي علمي صورت مي‌گيرد و توسعه در تمامي جوانب آن در گروي توسعه علمي مي‌باشد.

/ 0 نظر / 7 بازدید